Image and video hosting by TinyPic
Bakalandia!
Link 16.08.2012 :: 01:23 Komentuj (3)
Jeszcze przed maturą podzieliłam swoje wakacje niewidzialną linią na czerwiec i lipiec - czas, który wykorzystałam na nowe doświadczenia zawodowe do mojego CV, oraz sierpień i wrzesień: dwa miesiące wyjazdów! Póki co plan idzie świetnie, nie zdradzę planów na resztę wakacji, ale udokumentuję moje dotychczasowe podboje :-)

Tuż po maturze po żmudnych poszukiwaniach pracy udało mi się zaczepić w Strefie Kibica na Wrocławskim rynku, a już po Euro zahaczyłam się na nowo wybudowanym stadionie. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ pracowali ze mną ludzie w moim wieku, poznałam wiele sympatycznych osób. Niewykluczone, że z niektórymi uda mi się utrzymać kontakt. Dodatkowo uważam, że dzięki temu naprawdę poczułam atmosferę Euro i niesamowicie było rozmawiać z tymi wszystkimi ludźmi po angielsku :D
Nie będę jednak mówiła o pracy, bo w końcu mamy okres wakacyjny!
Są miejsca, które uwielbiam i w których się dobrze czuję. Już teraz nie wyobrażam sobie wakacji bez województwa Świętokrzyskiego. Mam ogromne szczęście, że w 2008 roku Kasia zabrała mnie ze sobą na wieś do swojej cioci. W tym roku pojechałam tam szósty raz i planuję już we wrześniu kolejną podróż w okolice Włoszczowy, ponieważ kocham to miejsce i zawsze tęsknię kiedy stamtąd wracam do zatłoczonego Wrocławia. 
Czwartego września wstałyśmy z Kasią o piątej rano i już o godzinie jedenastej byłyśmy na miejscu. Odebrał nas jeden z wielu kuzynów Kasi. Jeszcze tego samego dnia odbyła się zakrapiana impreza urodzinowa Bartka, który dzień wcześniej skończył 21 lat. Z tej okazji prawie wszyscy zjechali się na wieś i było nas naprawdę sporo. Około 22 (czyli było wystarczająco dużo czasu, żeby alkohol zaczął nam szumieć w głowie) wszyscy się oburzyli, że nie przywiozłam ze sobą Sylwii, którą poznali już na Sylwestra. Ja okazałam skruchę wykonując szybki telefon i po kilku dniach Sylwia do nas dołączyła. W weekendy dom nawiedzało mnóstwo ludzi - Przemek, Adrian, Bartek, Łukasz, kolejny Łukasz, Monika, Karol i Ewa. Warto dodać że nasza trójka plus Bartek i Dominik była non stop w domu i zapewnialiśmy rozrywkę cioci Ewie. Rano siadałyśmy z dziewczynami i Przemkiem, piłyśmy gorącą herbatę obgadywałyśmy wszystko co się dało. Potem przychodził czas na pomaganie w domu, przerwę na kawę z ciastkiem i ponowne prace domowe. Przerobiłyśmy z 15 kilogramów ogórków na słoiki, obrałyśmy kilka wiader owoców i robiłyśmy marmoladę, pomyłyśmy wszystkie okna na piętrze. I wiecie co? BYŁO CUDOWNIE! Same szukałyśmy sobie pracy do wykonania, nikt nas do niczego nie zmuszał, słuchałyśmy muzyki i śmiałyśmy się aż bolały nas od tego brzuchy! Po obiedzie miałyśmy czas wolny, chłopaki kończyli pracę. Jeździliśmy do Parkowej na piwko, oglądanie meczy czy po prostu spędzaliśmy razem czas. Nie korzystałam zbyt często z komputera ani z telewizora. Nie miałam potrzeby sprawdzania czasu - wieś mnie odpręża, uwalnia od natłoku myśli. Zwalniam i cieszę się chwilą. W ostatnią niedzielę same urządziłyśmy wystawny obiad. Ja zrobiłam rosół, Kasia samodzielnie upiekła tort, który wszystkim bardzo smakował, a Sylwia obmyśliła koncepcję drugiego dania, czyli schabowy, ziemniaki i surówka. Brzmi banalnie? Może tak, ale za to jak smakowało!
Oprócz tego szkoliłam się w jeździe samochodem. Mam swoje ukochane Clio, ale na wsi przydają się duże auta, więc zabierałam Renault Espace'a i jeździłam do Przedboża, lub pożyczałam od Łukasza VW Turana i jeździłam do pobliskich sklepów. Czym większe auto tym lepiej się jeździ! 

Teraz zdjęcia :)

Mimi oczywiście była ze mną. Nazywaliśmy ją Mimi, Mimula, Mimeczka, Mima, Kurdupel. Uwielbiam mojego psa, chociaż na wsi zawsze głupieje. Bardzo ładnie bawiła się z dwoma labradorami. 


Pojechaliśmy wszyscy do fryzjera, Bartek i Dominik robili sobie nowe fryzury. Zanim skończyli ja pojechałam z Łukaszem po Adriana i Przemaka na stację, a dziewczyny zostały w salonie piękności Andrzeja, który zajął się ich włosami i za darmo podciął Kasi włosy i zajął się fryzurami dziewczyn :) 
Tworzenie naszego obiadu :)
Pląsy po obiedzie!

Wypoczynek w altance...
...na hamaku......no i deser <3


Od lewej strony:Kasia, Przemek, ja, Adrian. W szarej bluzie Bartek i różowej koszulce Dominik.

Na tym zdjęciu jest również kochana ciocia Ewa i oczywiście trzymająca za ramię Adriana, Sylwia. 

W drodze powrotnej panował taki ścisk, że dopiero w Katowicach udało nam się usiąść w przedziale.Mimo że wróciłam wczoraj pod wieczór, z entuzjazmem przyjęłam wiadomość o krótkiej wycieczce. Dzisiaj moja rodzina zapakowała się rano do auta, podjechaliśmy po Sylwię i pojechaliśmy do Oświęcimia. Zwiedziliśmy oba obozy, zarówno ten z Auschwitz jak i z Brzezinki. Mimo bujnej zielonej trawy widok był ponury i przerażający. Złożyliśmy hołd ofiarom i w ciszy wysłuchaliśmy ich historii, której nie warto się uczyć na sucho z kartek papieru. Najgorsze dla mnie były zdjęcia małych dzieci, zwłaszcza dziewczynki ze łzami w oczach, która już zapewne domyślała się że czeka ją śmierć. Jeżeli jeszcze nigdy nie byliście w tym miejscu to wszystkim naprawdę polecam. Zakończyliśmy zwiedzanie i wyszukaliśmy restauracji w Krakowie, którą odwiedziła w Kuchennych Rewolucjach Magda Gessler. Okazało się, że lokal nie przetrwał, ale znaleźliśmy inne miejsce na pyszny obiad. Nie było czasu na zwiedzanie, ale obeszliśmy rynek i przespacerowaliśmy się obok Wawelu. 
W okolicach północy byliśmy w domu, a  teraz muszę pomimo późnej pory rozpakować walizkę z pobytu na wsi. Jak dotąd nie było na to czasu, zwłaszcza że jeszcze wczoraj wieczorem przyjęłyśmy z mamą gościa i znowu poszłyśmy spać w późnych godzinach nocnych. Uwielbiam wakacje! To najcudowniejszy okres w moim życiu :)
Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło!Dwudzieste urodziny!
Link 29.08.2012 :: 23:09 Komentuj (0)
Te urodziny były wyjątkowe. Zaczęłam je obchodzić już na kilka dni przed ich właściwą datą, ponieważ moja Kasia zrobiła mi ogromną niespodziankę i upiekła smakowity tort z bitą śmietaną i świeżymi owocami :) Dwudziestego trzeciego sierpnia wyjechałam na kolejne wakacje!  
W ciągu ostatnich kilku lat mam szczęście spędzać urodziny przeważnie poza granicami Polski. Tak też stało się tego roku. Obecnie siedzę koło recepcji hotelu w słonecznej Hiszpanii. Już rok temu było wiadomo, że pod koniec sierpnia wyruszymy z Basią na kolejne wakacje, i tak jak rok temu byłyśmy we Włoszech, tym razem nasz wybór padł na Hiszpanię.  W tym roku jest o tyle fajniej, że dołączyła do nas Sylwia! Dziewczyny już z samego rana zaskoczyły mnie cudownym prezentem. Dostałam magnes na lodówkę (zbieram je z miejsc gdzie wyjeżdżam), wachlarz, bransoletki (oczywiście wszystko to założyłam od razu tego samego dnia) i mój ulubiony alkohol - Malibu. Spędziłyśmy leniwy dzień nad basenem, zjadłyśmy pyszny obiad na słodko i poszłyśmy na kolorowego drinka na plaży. Cały dzień minął w sielskiej i błogiej atmosferze. Na zakończenie dnia wybrałyśmy największy klub, jakim dysponuje Lloret de Mar. Urodziny stanowczo zaliczam do udanych! 
UWAGA REMONT! Poprawiam notki - dodaję polskie znaki i małe co nieco :)
Blog ten opisuje 10 miesięcy życia na wymianie w USA oraz to co nastąpiło potem.


Archiwum

2020
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj

Linki

O tym co mnie kręci 08/09
HS USA - Love America 09/10
Rotary International Youth Exchange 09/10
USA year 09/10
The Evergreen State 09/10
MY Brasil 09/10
Paula in the USA 09/10
Hello NY 09/10
Ten months 08/09
Rok szkolny w USA
Perfect


Kategorie


Księga gości

Wyślij wiadomość
powered by Ownlog.com